Svjetlo božićne noći – pps

Svjetlo božićne noći – pps

– Svjetlost božićne noći – reče mudri starac – poput svijeće jasno pokazuje koji ljudi izgaraju čitavim bićem,

koji se jednostavno tope od miline,

a koji stoje podalje kao da s tim ništa nemaju,

premda svjetlo i njima svijetli.

Veličina: 327.19 KB
Ažurirano: 07. 12. 2017.

Kako je biti preteča – pps došašće

Krčiš put, ranjavaš si stopala, zapinješ o trnje, izbijaš na čistinu.
A onda se povučeš u stranu, da prođe, da prođe drugi.

Crna ovca u betlehemskoj štalici – pps

Jedna je crna ovca, izbačena iz stada, tražila sklonište i došla do štalice u Betlehemu. Isus joj je šapnuo na uho…

U Dioklecijanovo vrijeme učitelji različitih područja imali su bitno različite plaće. Učitelj u osnovnoj školi bio je plaćen 50 denara mjesečno po dječaku, učitelj aritmetike i učitelj stenografije 75, učitelj rukopisa ili paleografije 40, književnosti ili pak geometrije 200 denara, a najbolje je plaćen bio učitelj govorništva sa 250 denara.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)