Mesija je zakasnio – pps

Mesija je zakasnio – pps

Lijepa prezentacija prema priči Bruna Ferrera o Mesiji koji kasni zato što je ostao utješiti uplakano dijete. Mesija neće doći dok god djeca plaču.

Veličina: 1.46 MB
Ažurirano: 07. 12. 2017.

Krila – poučna priča pps

Kratka misaona prezentacija prema priči Bruna Ferrera.
Mi kršćani često smo poput nezadovoljnog goluba koji je krila shvaćao kao smetnju u trčanju jer nije shvaćao da je stvoren za nebo.

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Potres na kopnu, tri velika potresa morskog dna, požare i plimne valove koji su 1775. godine uništili 15 tisuća zgrada, 300 palača i 110 crkava preživio je samostan Monasterio deo Jeronimas u Lisabonu koji je dao sagraditi kralj Emanuel I.

Poglavar reda ispraća skupinu misionara koji odlaze među kanibale. Na kraju svoga ohrabrujućeg govora reče im:

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)