Kako živjeti sigurnije – pps

Kako živjeti sigurnije – pps

20% nesreća događa se u automobilu, 17% kod kuće, 14% nesreća događa se pješacima na ulicama a 0, 0001% smrtnih slučajeva događa se u crkvi a prilikom čitanja Biblije još i manje. Zbog sigurnosti idite u crkvu i čitajte Bibliju.

Veličina: 671 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

O trećoj zapovijedi i ekumenizmu – pps prema priči Monaha Doroteja

Neki mladi Židov, strastveni igrač golfa, ne uspijeva se suzdržati te i subotom potajice odlazi na teren i igra. Mojsije se tuži Gospodinu: „Gospodine moj, gledaj onog Židova, igra golf subotom i krši tvoju treću zapovijed.“

Kratka anegdota o savjesti ispričana na duhovit način.

Odmori dušu 28 – pps

Ako je čekić jedini alat koji imaš, vrlo je vjerovatno da će ti svi problemi izgledati kao čavli.
Ako ti savjest nije čista, uzalud pereš ruke.
Ako možeš lijepo živjeti kao prosjak, čemu žudnja da postaneš beg?
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Svakog dana rodi se 364 321 beba a umre 147 137. Dakle planeta je svakoga dana bogatija za 217 184 čovjeka.

U avionskoj nesreći poginuli papa, pastor i rabin. Zbog prevelike gužve sv. Petar ih privremeno pošalje Luciferu. Iako ih je ovaj veoma rado primio nakon nekoliko sati nazove sv. Petra: “Petre, oprosti ali možeš li preuzeti ovu trojicu koje si mi zadnje poslao? Ovaj u bijelom od kad je ušao ne prestaje opraštati; ovaj u crnom odijelu propovijeda i obraća na sve strane; a ovaj sa šeširom je već uspio skupiti novce za klima uređaj.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )