Biblija – bestseler svih vremena pps

Biblija – bestseler svih vremena pps

Biblija je bestseler od Gutenberga do današnjeg dana – najprodavanija i najprevođenija knjiga svijeta.
Izreke poznatih o Bibliji: Samo je jedina knjiga koja se može nazvati Knjigom; Više vrijedi jedna stranica Svetog pisama nego svi romani svijeta; Bibliju ne treba braniti – lav sebe brani sam…

Veličina: 2.35 MB
Ažurirano: 07. 08. 2017.

Gospodin je pastir moj – meditacija pps 23

Gospodin je pastir moj ni u čem ja ne oskudjevam. Meditacija prema 23 psalmu.

Patrijarsi – Jakov Izrael – vjeronauk pps

Prezentacija o Jakovu Izraelu – igra otkrivanje slika s asocijacijom o patrijarsima. Korisno za vjeronauk u petom razredu osnovne škole – učenje kroz igru.

Martin Luther izvjesio je 31. listopada 1517. na vrata katedrale u Wittinbergu 95 teza o oprostima, dogmama i uređenju crkve. Zanimljivo je da ovaj događaj u svojim djelima ne spominje ni jednom jedinom riječju.

Liječnik: “Morat ćete hitno na operaciju, sluh vam je strašno oslabio.” Župnik: “Molim vas odgodite za 3 mjeseca dok orguljašica ode u mirovinu.”

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)