Starozavjetne osobe – pps pitanja s ponuđenim odgovorima

Starozavjetne osobe – pps pitanja s ponuđenim odgovorima

Pitanja s ponuđenim odgovorima o 20 starozavjetnih osoba posložena u prezentaciju.

Klikom miša na broj otkriva se pitanje, a klikom na strelicu vraća na brojeve s pitanjima.

Veličina: 2.46 MB
Ažurirano: 07. 08. 2017.

Koja je tvoja isprika – pps

Koja je tvoja isprika? – razmišljanje posloženo u pps

Jakov je bio varalica, Petar je imao tešku narav, David je imao izvanbračnu aferu, Noa se znao napiti, Jona je bježao od Boga,
Pavao je bio ubojica, Gideon je bio nesiguran…

Razmišljanje o biblijskim osobama posloženo u zanimljivu prezentaciju.

Dobri otac – pps

Isusova prispodoba O dobrom ocu popraćena simpatičnim sličicama. Korisno za nastavu vjeronauka u drugom i u trećem razredu osnovne škole.

Najduže svjetsko hodočašće je u Santiago de Compostelu, svetište sv. Jakova apostola u Španjolskoj. “Francuski put” dužine 800 km hodočasnici prelaze pješice, na konjima ili biciklom. Ako se krene iz Pariza, putem koji se skupa sa još 3 ujedinjuje u “Francuski put” duljina hodočašća je čak 2 000 km.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)