Dječji križni put (ppt RM)

Veličina: 11.83 MB
Ažurirano: 12. 04. 2021.

Kušnja u pustinji – pps

Isusova kušnja u pustinji prema Evanđelju po Mateju. Korisno za vjeronauk za učenike četvrtih razreda osnovne škole.

Osim osuđenih kriminalaca, ratnih zarobljenika i robova, postojali su i profesionalni gladijatori – slobodni ljudi koji su se dobrovoljno javljali za borbu. Čak je i car Commodus sudjelovao u više borbi u areni, a zanimljivo je da je umro tako što ga je atletičar Narcissus zadavio u svlačionici. ,

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)