Zašto ići u crkvu - poučna priča Novo!

Čovjek koji je redovito išao u crkvu napisao je novinski članak u kojem se požalio da nema smisla ići u crkvu svake nedjelje. Išao sam u crkvu 30 godina, i u tom vremenu čuo sam oko 3 000 propovijedi. No, skoro da se mogu zakleti: ne sjećam se nijedne. Zbog toga mislim da je gubljenje vremena ići svake nedjelje u crkvu.

crkva_ilustracija2

Javljali su se mnogi, raspravljali, izricali svoje mišljenje. Jedan je čovjek rekao: Oženjen sam već 30 godina. U tom je vremenu moja žena napravila oko 32 000 jela. No, mogu se zakleti: ne mogu ponoviti kompletan jelovnik ni za jedan od tih obroka. Ali svaki me obrok hranio i davao mi potrebnu snagu. Da mi moja žena nije spremala hranu, fizički bih bio mrtav. Isto tako, da nisam išao u crkvu, bio bih duhovno mrtav.

Ažurirano: 04. 12. 2019.

Prvu školu u Hrvatskoj osnovali su benediktinci u Rižinicama pored Solina, u 9. st. za vladavine kneza Trpimira.

Učitelj se nakašlja nekoliko puta ali Perica i dalje spava na satu. – Perice, ne možeš spavati na satu! – Ma, mogao bih ja da vi toliko ne kašljete!

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)