Zašto ići u crkvu - poučna priča Novo!

Čovjek koji je redovito išao u crkvu napisao je novinski članak u kojem se požalio da nema smisla ići u crkvu svake nedjelje. Išao sam u crkvu 30 godina, i u tom vremenu čuo sam oko 3 000 propovijedi. No, skoro da se mogu zakleti: ne sjećam se nijedne. Zbog toga mislim da je gubljenje vremena ići svake nedjelje u crkvu.

crkva_ilustracija2

Javljali su se mnogi, raspravljali, izricali svoje mišljenje. Jedan je čovjek rekao: Oženjen sam već 30 godina. U tom je vremenu moja žena napravila oko 32 000 jela. No, mogu se zakleti: ne mogu ponoviti kompletan jelovnik ni za jedan od tih obroka. Ali svaki me obrok hranio i davao mi potrebnu snagu. Da mi moja žena nije spremala hranu, fizički bih bio mrtav. Isto tako, da nisam išao u crkvu, bio bih duhovno mrtav.

Ažurirano: 04. 12. 2019.

Iako je položaj gladijatora u Rimskom carstvu bio malo bolji od položaja robova vješti gladijatori bili su poštivani kao heroji.

Prodajem sinov index. Tri godine star. Kao nov

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)