Najbogatiji čovjek u gradu – pps

Najbogatiji čovjek u gradu – pps

Prezentacija o životnim vrijednostima.
Najbogatiji je onaj čovjek koji vjeruje u Boga i koji ima ljubavi za sve pa čak i za neprijatelje.

Izradila Tina Knezović – 7.d O.Š. Kman-Kocunar

Veličina: 473.5 KB
Ažurirano: 05. 11. 2017.

Promijeniti svijet – pps

– Proroče, zašto vičeš kad te nitko ne sluša i nije spreman promijeniti se?
– Ako zašutim svijet će promijeniti mene!

Staklenka džema – priča o odgoju pps

Iza bake u redu pred blagajnom stajala je mlađa žena sa sinom od 9-10 godina. Dječak je stalno gurao kolica i udarao baku po nogama. Žena se obratila njegovoj majci s riječima: “Zar ne možete sinu reći da me ne udara?” “Ne”, odgovori žena “moje odgojne metode mu dopuštaju da radi što želi dok sam ne shvati da njegovi postupci ne odgovaraju drugma” Zanimljiva priča o posljedicama popustljivog odgoja posložena u prezentaciju.

U Oxfordu u Velikoj Britaniji izgrađeno je 65 crkava. Svaki od 39 koledža ima kapelicu. Oltar u koledžu Corpus Christi pripisuje se Rubensu.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)