Crni balon – prezentacija o diskriminaciji

Crni balon – prezentacija o diskriminaciji

Dječak je dugo gledao trgovca balonima kako pušta u zrak balone raznih boja. Upitao je: Hoće li crni balon poletjeti u zrak kao i ostali…
Lijepa prezentacija koja govori o neutemeljenosti rasizma i drugih oblika diskriminacije; uči djecu toleranciji.

Veličina: 309 KB
Ažurirano: 15. 11. 2017.

Učiteljica – pps

Prezentacija o istraživanju uspješnosti učenika iz sirotinjske četvrti Baltimorea.

Poučna priča znati mjeru – pps

Prvoga dana nastave majka je htjela usaditi u glavu i srce svoga sina jednu životnu mudrost. Bilo je sunčano jutro pa je dječaka zaokupila njegovjako izdužena sjena koju je stvaralo jutarnje sunce. Osjećao se divom od desetak metara. Zanimljivo razmišljanje posloženo u prezentaciju.

Najstarija crkva u Portu (Portugal) Sao Martinho de Cedofeita nosi naziv “brzo napravljena” (cedofeita) jer je završena nekoliko mjeseci prije roka.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Slušaj druge ili će te vlastiti jezik učiniti gluhim. (Indijska)