Otac u Crkvi

• Otac kao čovjek vjere, nade i ljubavi
  • Zreo kršćanski otac trudi se bogatiti životnim iskustvima, spoznajama i krepostima
  • Zreo otac je pouzdan oslonac svojoj životnoj družici i djeci učvršćujući sveze ljubavi u svojoj obitelji kao kućnoj crkvi

Veličina: 117.76 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Festanjul tj. predstavnik grada u festi sv. Vlaha u Dubrovniku mora biti Hrvat rođen od Prevlake do Lastova, dobar vjernik i uzoran građanin.

Bila jednom četvorica po imenu Svatko, Netko, Bilo tko i Nitko. Trebalo je obaviti jedan vrlo važan posao i Svatko je mislio da će ga Netko obaviti. Bilo tko je to mogao učiniti, a Nitko nije htio. Netko se zbog toga naljutio jer je to bio posao za Svakoga. Svatko je opet mislio da bi ga Bilo tko mogao obaviti, no Nitko nije shvatio da ga Netko ne želi obaviti. Na kraju je Svatko krivio Nekoga jer Nitko nije učinio ono što je mogao napraviti Bilo tko.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )