Građa za vjeronaučnu olimpijadu

2020./2021.

Objavljujemo građu za natjecanje iz vjeronauka – Vjeronaučnu olimpijadu za školsku godinu 2020./2021.

Tema ovogodišnjeg natjecanja je BIBLIJA – PISANA BOŽJA RIJEČ.

Uputa za učenice/učenike i  mentorice/mentore:

Učenice/i osnovnih škola pripremaju se prema dijelu građe osnovna škola i Sveti Jeronim.

Učenice/i srednjih škola pripremaju se prema cijeloj građi; osnovna škola, srednja škola i Sveti Jeronim.

Dio građe od 43. do 60. str.  (Tko su proroci?) ne ulazi u školsku razinu natjecanja, te slijedom toga i pojmovi koji su iz tog dijela, a nalaze se u pojmovniku. Ovo vrijedi za osnovnu i srednju školu.

Vjeronaucna olimpijada 2021.

Biblijski tekstovi, pomoć u pripremi za natjecanje

Jedino Michelangelovo djelo koje je napustilo Italiju za njegova života je mramorna Bogorodica s djetetom koja se nalazi u crkvi Notre Dame u Brugge-u u Belgiji. Katolički Brugge ukrašava 600 malih kipova Majke Božje od kojih je Michelangelova Bogorodica s djetetom najljepši.

Neki dobrodušni seljak dođe kod svog župnika i požali mu se: Moj sin je otišao živjeti u grad. Ima plaću oko 300 eura. Što mislite oče, hoće li tamo živjeti kao dobar kršćanin? – Sigurno. Sa toliko novaca i ne može drugačŤije.

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)