Staklenka džema – priča o odgoju pps

Staklenka džema – priča o odgoju pps

Iza bake u redu pred blagajnom stajala je mlađa žena sa sinom od 9-10 godina. Dječak je stalno gurao kolica i udarao baku po nogama. Žena se obratila njegovoj majci s riječima: “Zar ne možete sinu reći da me ne udara?” “Ne”, odgovori žena “moje odgojne metode mu dopuštaju da radi što želi dok sam ne shvati da njegovi postupci ne odgovaraju drugma” Zanimljiva priča o posljedicama popustljivog odgoja posložena u prezentaciju.

Veličina: 1.06 MB
Ažurirano: 11. 08. 2017.

Učiteljica – pps

Prezentacija o istraživanju uspješnosti učenika iz sirotinjske četvrti Baltimorea.

Iluzija jedne sove – pps

Sova koja je bila omražena zbog kreštavog, prodornog glasa spremala se napustiti grad, no nije joj palo na pamet da će njeno neugodno kreštanje smetati i građanima drugoga grada.

Michel Nostradamus postao je kršćanin u 9.-oj godini. Naime kada je on imao 9 godina roditelji su mu sa židovstva prešli na kršćanstvo.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)