Zar nije smiješno – razmišljanje (pps)

Zar nije smiješno – razmišljanje (pps)

Zar nije smiješno – razmišljanje pps

Zar nije smiješno kako nam 10 kn izgleda puno kada ih dajemo u crkvi,
a tako malo kada pođemo u trgovinu.

Zar nije smiješno kako nam izgleda dug jedan sat u molitvi pred Bogom.
A kako je kratko tih 60 minuta kada se igramo, gledamo TV, kartamo ili sjedimo u kafiću.

Veličina: 1005.19 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Zapovijed – pps prezentacija, odgoj primjerom

Jedna je žena dovela svog sinčića Mahatmi Gandhiju i zamolila ga: “Reci mu da više ne jede kolače.”
“Budi tako dobra pa ga dovedi za tri dana.”, odgovori Gandhi.
Nakon tri dana dođe žena, a Gandhi reče dječaku:
“Nemoj više jesti kolače!”

Lijepa prezentacija za vjeronauk – odgoj primjerom.

Dobra djela – pps

Jednom je čovjek na mostu u San Franciscu platio mostarinu za sebe i za vozača koji je vozio iza njega iako ga nije poznavao. Ovaj je učinio to isto i tako je nastavljen lanac dobrote.
poslao fra Ivan Marić

Svakog petka iz samostana sv. Spasitelja u Jeruzalemu kreće križni put Ulicom bola (Via Dolorosa) do Kalvarije osim prvog petka nakon Božića i ako je sam Božić u petak. U slučaju nevremena križni put je u crkvi.

Nakon sata vjeronauka potukla se dva dječaka na školskom dvorištu. Vjeroučiteljica ih razdvoji i ukori starijega: “Sram te i stid bilo! A prije pet minuta smo govorili: Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga!” “On nije moj bližnji”, odgovori dječak, „On je moj brat!”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)