Maske – pps o pravim vrijednostima

Maske – pps o pravim vrijednostima

maske_poucna_prica_o_pravim_vrijednostima

Maske – poučna priča za vjeronauk

Jednom su ljepota i rugoba zamijenile odjeću i danas ljudi često zamijene jednu za drugu.

Kratka, zanimljiva prezentacija koja u sebi nosi snažnu pouku.

Veličina: 1.09 MB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Saditi za budućnost – pps

Neki je čovjek vidio kako njegov osamdesetogodišnji susjed sadi breskvu. Reče mu: “Ne očekuješ valjda da ćeš jesti breskve s toga stabla?”
Starac se nasloni na lopatu i odgovori: “Već sam star i zato znam da neću.

Vučica – stvari nisu kakve se čine – pps

Kad sam imao 20 i nekoliko u šumi sam našao mladunče i doveo ga k sebi. Susjedi su govorili da sve više nalikuje vučici i da je se riješim…
Priča koja potiče na razmišljanje kako nije sve onako kako se čini.

Vitelije, pretpostavljeni Poncija Pilata naredio je ovome da se opravda caru zato što je dao smaknuti vođe Samarijanaca koji su se okupili na brdu Gerizim u potrazi za svetim posudama iz zavjetnog šatora i za još neke ispade. Tiberije je umro prije nego je Pilat stigao u Rim.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)