Tužni klaun – pps

Tužni klaun – pps

Tužni klaun – priča za razmišljanje

Neki mlad čovjek došao je kod psihijatra i ovaj je otkrio veliku tjeskobu koja ga je mučila. Preporučio mu je posjet cirkusu, a posebno nastup glasovitog klauna koji je gostovao u gradu.

Veličina: 1.16 MB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Poučna priča znati mjeru – pps

Prvoga dana nastave majka je htjela usaditi u glavu i srce svoga sina jednu životnu mudrost. Bilo je sunčano jutro pa je dječaka zaokupila njegovjako izdužena sjena koju je stvaralo jutarnje sunce. Osjećao se divom od desetak metara. Zanimljivo razmišljanje posloženo u prezentaciju.

Budi svoj – pps

Budi svoj! Kad je jedan mladi rabin zauzeo mjesto svoga oca, svi su mu prigovarali da je previše različit od njega. – Naprotiv – odgovorio je mladić. Isti sam kao i on, ni on nije oponašao nikoga.

Marijanski hodočasnički centar Bliskog Istoka i svih Arapskih zemalja je svetište Naše Gospe Libanonske u Harrisi 25 km od Bejruta. U Svetište dolaze i nekršćani i ateisti – bilo kao turisti ili iz poštovanja prema Onoj za koju se iz Kurana čita: “Najplemenitija od svih žena u svemiru.”

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)