Održano državno natjecanje iz vjeronauka 2022.

Zadar, od 2.-4. svibnja 2022.

Državno natjecanje iz vjeronauka održano je od 2. do 4. svibnja 2022. u Zadru. Tijekom školske godine na prethodnim razinama natjecanja (školskoj i nad/biskupijskoj) sudjelovalo je preko tri tisuće učenika. Na državno natjecanje plasiralo se 160 učenika, tj. po 20 ekipa iz osnovnih i srednjih škola koje su osvojile prva mjesta u svojim biskupijama, ili su se plasirale prema kriteriju izvrsnosti. Dakle, na državnom natjecanju bile su zastupljene sve biskupije i nadbiskupije u Republici Hrvatskoj.

Održana nadbiskupijska vjeronaučna olimpijada

15. ožujka 2022.

Nadbiskupijsko natjecanje iz vjeronauka za osnovnu i srednju školu održano je 15. ožujka 2022. godine. Zbog protuepidemijskih mjera i ovogodišnja je olimpijada održana u matičnim školama natjecateljskih ekipa.

Održana školska vjeronaučna olimpijada

8. veljače 2022.

Na školskom natjecanju iz vjeronauka, održanom 8. veljače 2022. godine, sudjelovalo je 59 osnovnih i 19 srednjih škola iz Splitsko-makarske nadbiskupije. Tema natjecanja bila je Sveti Ignacije Loyolski i Družba Isusova.
U kategoriji osnovnih škola na nadbiskupijsko (županijsko) natjecanje, koje će se održati 15. ožujka ove godine, plasirale su se 22 ekipe, a u kategoriji srednjih škola 11 ekipa.

Objavljujemo ljestvice konačnog poretka vjeronaučne olimpijade na školskoj razini za osnovnu školu i srednju školu.

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

U nekom svetilištu mladi čovjek poče trčati vičući: Sada mogu hodati! Časna sestra upita: Je li se dogodilo čudo? – Neee, netko mi je ukrao bicikl!”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)