Dostojanstvo žene (od identiteta u Trojstvu do života u Crkvi)

• otkriti na koji način žena u suvremenom svijetu može graditi svoj identitet i poslanje,
  • posvijestiti Marijinu ulogu u Crkvi kao Majke i žene,
  • oduševiti se Marijinim primjerom,
  • zalagati se da Marija bude uzor svim majkama u svakodnevnom životu
Veličina: 46 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Svetost - cilj majcinstva
  • Posvijestiti da smo svi pozvani na svetost, a da ulaskom u brak žene biraju i majčinstvo kao put osobnog posvećenja, ali i pružanja pomoći djeci na njihovom putu.
  • Razmisliti o osobnom napretku od početka kateheza i o onome na čemu još valja raditi, bilo samostalno bilo uz pomoć duhovnoga vodstva.
  • Posvijestiti povezanost duhovnosti i duhovitosti koja pomaže rastu u poniznosti.
Majka u društvu
  • Posvijestiti kako majka daje vrijedan doprinos društvu već samim ispunjavanjem svojega majčinskog poslanja, jer rađa i odgaja nove članove društva, a potom i po djelovanju u društvu koristeći svoja znanja, talente i sposobnosti.
  • Razvijati svijest o vrijednosti svakodnevnih kućanskih poslova i načinima posvećenja radom.
  • Otkriti osobna područja u kojima se najbolje može očitovati ženski »genij« i osnažiti se za društveni angažman.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Obavijest na ulazu u crkvu: Dragi vjernici, Gospodin nam se obraća na razne načine. Ali sigurno vas neće zvati na mobitel. ZATO VAS LIJEPO MOLIM DA GA ISKLJUČITE PRIJE ULASKA!

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)