Majka u Crkvi

• Vrednovati majčinstvo i majke u Crkvi polazeći od toga da one ponajprije svjedoče svojim životom, a zatim i svojim darovima i talentima.
  • Otkriti svoje darove i talente kako bi ih, sukladno uvjetima, mogle staviti u službu župne zajednice i Crkve tako da pritom ne štete vlastitoj obitelji.
  • Istražiti moguća konkretna djelovanja u crkvenoj zajednici (molitvene zajednice, karitativno djelovanje, misijsko poslanje, volontiranje, virtualna okupljanja poput Facebook skupine i portala www.zenavrsna.com itd.)
Veličina: 223.67 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Žena u kulturi provizornosti i privremenosti
  • Utjecaj društva na identitet žene: feminizam i rodna ideologija
  • Identitet žene i virtualni svijet
  • Karijera, sloboda, brak i obitelj
  • Nasilje nad ženama i surogat majčinstvo
  • Društvo bez majke?
  • Brak i majčinstvo: životna svrha, ostvarenje ili ugroza žene, žena roditeljica i/ili majka
Majčinstvo Blažene Djevice Marije
  • Njegovati svoje majčinstvo prema uzoru majčinstva Blažene Djevice Marije.
  • Upoznati majčinstvo Blažene Djevice Marije kroz otajstva svete krunice.
  • Uočiti važnost integracije napetosti između dostizanja ideala i stvarnosti života.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Obavijest na ulazu u crkvu: Dragi vjernici, Gospodin nam se obraća na razne načine. Ali sigurno vas neće zvati na mobitel. ZATO VAS LIJEPO MOLIM DA GA ISKLJUČITE PRIJE ULASKA!

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)