Međuškolska natjecanja iz vjeronauka za osnovnu i srednju školu u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji održana su 29. siječnja 2020. godine u osam škola po regionalnom ključu. Tema natjecanja bila je: Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi. Vinkovska karizma u Hrvatskoj.
Na natjecanju za osnovnu školu sudjelovale su 53 ekipe od četiri učenika, a za srednju školu 15 ekipa. Svaki je učenik samostalno rješavao pisani test kojim je mogao osvojiti 100 bodova, tako da je ekipa mogla ostvariti maksimalno 400 bodova.
U kategoriji osnovnih škola najuspješnija je bila ekipa OŠ Ivana Mažuranića iz Hana (361 bod) koju je pripremala vjeroučiteljica s. Vjera Gulić. Drugo mjesto osvojila je OŠ „Tin Ujević" iz Krivodola (332 boda) pod vodstvom vjeroučiteljice Slave Ćelić, a treće mjesto ekipa OŠ Ivana Lovrića iz Sinja (327 bodova) pod vodstvom vjeroučiteljice Mirjane Đula.
U kategoriji srednjih škola najuspješnija je bila ekipa III. gimnazije iz Splita (351 bod) koju je pripremala vjeroučiteljica Ana Gelo. Drugo mjesto osvojila je Nadbiskupijska klasična gimnazija „Don Frane Bulić“ iz Splita (312 bodova) pod vodstvom vjeroučiteljice s. Stele Mijić, a treće mjesto ekipa Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića iz Sinja s (287 bodova) pod vodstvom vjeroučiteljice Helene Balajić.
Na nadbiskupijskom natjecanju, koje će se održati 2. ožujka (ponedjeljak) u 11 sati u Osnovnoj školi Ivana Lovrića u Sinju, sudjelovat će 20 najuspješnijih ekipa iz osnovnih i 10 ekipa iz srednjih škola.
Rezultati
SPLIT - ZAPAD
Red. br. |
Ime i prezime učenika |
Ime škole |
Ime i prezime mentora |
Broj bodova |
1. |
Antonija Boko Tomislav Jurišić Domina Mihanović Marija Zec |
OŠ „Skalice“ Split |
Marija s. Lidija Čotić |
293 |
2. |
Magdalena Matić Josipa Merčep Lucija Strinić Lucija Šarić |
OŠ „Gripe“ Split |
Ines Paut Ivanka Valenta |
219 |
3. |
Klara Vujević Ivona Kero Antea Jukić Julija Cikojević |
OŠ „Kman-Kocunar“ Split |
Darko Pejković |
197 |
4. |
Marko Debak Jan Mateljan Frane Roguljić Ana Magdalena Sučić |
OŠ „Spinut“ Split |
Ana s. Tamara Bota |
184 |
5. |
Vinka Grgin Dora Lučić Filip Raguž Aurora Trogrlić |
OŠ „Plokite“ Split |
Ljiljana Matković |
175 |
6. |
Niki Krstičević Marko Kačić Gabriel Lončar Pio Francesko Palić |
OŠ „Dobri“ Split |
Dragan Mamić |
147 |
7. |
Nika Drašković Luana Tomašević Larian Ive Ante Knezović |
OŠ „Brda“ Split |
Sunčica Semerad |
113 |
SPLIT - ISTOK
Red. br. |
Ime i prezime učenika |
Ime škole |
Ime i prezime mentora |
Broj bodova |
1. |
Matej Kavelj Nina Kotarac Anđela Mustapić Iva Marasović |
OŠ „Visoka“ Split |
s. Rafaela Katić-Jurela |
286 |
2. |
Leonarda Matić Laura Martić Lucija Sunara Anamarija Jurčević |
OŠ „Strožanac“ Podstrana
|
Don Nikola Mikačić |
242 |
3. |
Klara Aljinović Leona Marijanović Ante Radić Duje Srdelić |
OŠ „Trstenik“ Split |
Josipa Stipica Jelena Grabovac |
230 |
4. |
Lucija Vrvilo Katarina Jolić Petra Škojo Paola Cvijanović-Vučković |
OŠ „Mejaši“ Split |
Jadranka Sočo |
207 |
5. |
Lara Grbavac Lana Batarelo Mateo Nikolić Mate Bekavac |
OŠ „Kamen-Šine“ Split |
Nives Muše Duje Runje |
197 |
6. |
Antonio Sivro Luce Jeričević Tomislava Plejić Leona Akrap |
OŠ Pujanki Split |
Snježana Brzica |
189 |
7. |
Katarina Barić Marija Oreb Ivana Šestanović Marija Uglešić |
OŠ „Split 3“ Split |
Ratka Pivčević |
165 |
8. |
Bruno Bakota Katarina Perak Ivona Šošić Marija Visković |
OŠ „Mertojak“ Split |
Neda Mustapić |
158 |
9. |
Patricija Babić Marta Kovačić Franka Stojić Lana Ugrina |
OŠ „Žnjan-Pazdigrad“ Split |
Mira Ercegović |
147 |
TROGIR – KAŠTELA – SOLIN
Red. br. |
Ime i prezime učenika |
Ime škole |
Ime i prezime mentora |
Broj bodova |
1. |
Lea Maslov Marija Odžak Martina Sikirica Lucija Šerić |
OŠ Vjekoslava Paraća Solin |
Matija Zečević |
265 |
2. |
Lucija Carević Karmen Šarac Anđela Valić Gabrijela Vidović |
OŠ kneza Trpimira Kaštel Gomilica |
Zdenka Krokar |
224 |
3. |
Petra Duvnjak Marta Šimić Luka Vuković Petra Baturina |
OŠ kralja Zvonimira Solin |
Snježana Rađa |
214 |
4.-5. |
Roza Božin Magdalena Režić Marija Ujević Ivan Zokić |
OŠ kneza Mislava Kaštel Sućurac |
Joško Krokar |
208 |
4.-5. |
Ino Radić Romana Prižmić Marija Delić Paola Guina |
OŠ Petar Berislavić Trogir |
Ana Katić |
208 |
6. |
Dorian Jure Sršen Danica Ercegović Stefani Farago Nikola Radmilo |
OŠ kraljice Jelene Solin |
Ivana Zrinušić Tomislav Budić |
203 |
7. |
Dinka Boban Marija Lukać Lana Mišković Tereza Šimundić |
OŠ „Ostrog“ Kaštel Lukšić |
Ana Biliškov |
202 |
8. |
Karla Šarić Villiam Klišanin Anamarija Biuk Marija Radić |
OŠ „Bijaći“ Kaštel Novi |
Natalia Burazin |
200 |
9. |
Ana Lapenda Petra Bubalo Nikola Ruščić Lovre Marković |
OŠ don Lovre Katića Solin |
Renato Đikić |
183 |
10. |
Slavko Škopljanac Mario Ćorić Petra Vujević Helena Matas |
OŠ prof. Filipa Lukasa Kaštel Stari |
Anita Parčina |
177 |
11. |
Ana Medić Tihana Gregurić Monika Jurčević Josipa Čuić |
OŠ kralja Zvonimira Seget Donji |
Ana Ševo |
171 |
12. |
Marijo Baturina Luka Baturina Emanuel Maleš Josip Vrvilo |
OŠ kneza Branimira Muć Donji |
Šima Valenta |
147 |
CETINSKI DEKANAT
Red. br.
|
Ime i prezime učenika |
Ime škole |
Ime i prezime mentora |
Broj bodova |
1. |
Leamaria Munivrana Natali Jagnjić Petra Jagnjić Marina Tomašević |
OŠ Ivana Mažuranića Han |
s. Vjera Gulić |
361 |
2. |
Antea Kanaet Lana Silić Andela Dževrnja Viro Gabrijela Buljan |
OŠ Ivana Lovrića Sinj |
Mirjana Đula |
327 |
3. |
Ana Kaselj Tijana Varnica Kristina Kaselj Gabrijela Mandić |
OŠ Milana Begovića Vrlika |
Sandra Milanović |
305 |
4. |
Ana Ćapeta Jelena Batarelo Ana Marketić Marija Radanović |
OŠ Ante Starčevića Dicmo |
Anđela Barać |
289 |
5. |
Paula Mikas Gabriela Stanić Antea Kaćunko Ivana Lasić |
OŠ „Gornja Poljica" Srijane |
Marinka Marunica Žolo |
282 |
6. |
Lucija Grgurinović Anamarija Gugić Sara Alebić Jelena Jukić |
OŠ fra Pavla Vučkovića Sinj |
Danja Milun |
276 |
7. |
Viktorija Svalina Ana Danolić Gianna Maria Kozina Sara Grubišić |
OŠ „Trilj" Trilj |
Vesna Tadić |
273 |
8. |
Petra Vuleta Ema Bitunjac Jelena Vlastelica Ela Bilokapić |
OŠ „Kamešnica" Otok |
Vesna Škopljanac Mačina |
267 |
9. |
Roko Perković Šime Vukman Ivana Stipanović Mihaela Zorica |
OŠ Dinka Šimunovića Hrvace |
Jelena Krolo |
211 |
10. |
Luka Domjanović Ana Vuković Lea Radinović Ante Buljan |
OŠ Marka Marulića Sinj |
Ankica s. Dominika Vrdoljak |
156 |
IMOTSKI DEKANAT
Red. br. |
Ime i prezime učenika |
Ime škole |
Ime i prezime mentora |
Broj bodova |
1. |
Klara Kujundžić Gabrijela Ujević Natali Lovrić Lara Lovrić |
OŠ „Tin Ujević“ Krivodol |
Slava Ćelić |
332 |
2. |
Lana Gudelj Marijana Biočić Antea Maršić Josipa Milas |
OŠ „Zmijavci“ Zmijavci |
Andrijana Bagarić |
308 |
3. |
Iva Marija Bajić Lana Češljar Karla Štrljić Josipa Šimić |
OŠ „Ivan Leko“ Proložac Donji |
Maja Ivanko |
267 |
4. |
Anđela Brnas Ante Rudež Josip Topić Denis Topić |
OŠ „Stjepan Radić“ Imotski |
Marija Škeva |
245 |
5. |
Marija Bilić Anđela Jukić Katarina Kundid Ante Matić |
OŠ „Runović“ Runović |
Snježana Bubalo |
196 |
6. |
Kiara Kusić Željko Frankić Ivana Bošnjak Ivan Sekelez |
OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević” Lovreć |
Ružica Vuletić |
192 |
7. |
Marta Aračić Nuša Mikulić Ivana Rebić Nikolina Šimić |
OŠ „Josip Vergilij Perić” Imotski |
Veronika Galić |
152 |
MAKARSKA – OMIŠ
Red. br. |
Ime i prezime učenika |
Ime škole |
Ime i prezime mentora |
Broj bodova |
1. |
Đana Čović Ela Čović Kate Mendeš Lucija Mravičić |
OŠ „Tučepi“ Tučepi |
Marina Šimić |
315 |
2. |
Elena Kalajžić Klara Stanić Kristijan Dugeč Miro Lubina |
OŠ „Josip Pupačić“ Omiš |
Antun Budimir |
274 |
3. |
Iva Marinović Gea Protrka Sanja Topić Luce Cvitanović |
OŠ Stjepana Ivičevića Makarska |
Marijana Vela |
160 |
4. |
Jerko Smilović Lara Kalajžić Jela Lozančić Anamarija Bartulović |
OŠ "Dr. fra Karlo Balić" Šestanovac |
Martina Ostojić |
129 |
METKOVIĆ – PLOČE – VRGORAC
Red. br. |
Ime i prezime učenika |
Ime škole |
Ime i prezime mentora |
Broj bodova |
1. |
Dora Ćerlek Maja Markota Marija Matić Iva Obrvan |
OŠ Stjepana Radića Metković |
Krešimir Jurić |
225 |
2. |
Klara Jerković Mirko Jurišin Obrvan Ante Raić Ivan Volarević |
OŠ don Mihovila Pavlinovića Metković |
Tomislav Medak |
204 |
3. |
Matej Bašić Karla Bebek Božena Govorko Juraj Pažin |
OŠ „Vrgorac“ Vrgorac |
Josip Lasić |
152 |
4. |
Luna Antunović Stela Mandić Mia Šunjić Ivan Vrankić |
OŠ „Vladimir Nazor" Ploče |
Kristina Sršen |
147 |
SREDNJA ŠKOLA
Red. br. |
Ime i prezime učenika |
Škola |
Mentor |
Broj bodova |
1. |
Ivan Gelo Ivana Marelja Tonći Kaselj Martin Pervan |
III. gimnazija Split |
Ana Gelo |
351 |
2. |
Zara Ćorić Karlo Lemac Mirta Jelavić-Šako Kristina Patrun |
Nadb. klasična gimnazija „Don Frane Bulić“ Split |
Ikica s. Stela Mijić |
312 |
3. |
Franciska Pupić Bakrač Veronika Norac-Kevo Magdalena Odrljin Karla Munivrana |
Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj |
Helena Balajić |
287 |
4. |
Barbara Parunov Lana Prološčić Ruža Šekerija Lucija Tadinac |
IV. gimnazija "Marko Marulić" Split
|
Nikola Milanović |
269 |
5. |
Nediljka Kujundžić Anela Mrkonjić Andrea Neda Livajić Paula Livajić |
Gimnazija dr. Mate Ujevića Imotski |
Josip Domazet |
265 |
6. |
Karla Patrlj Tina Mišević Marija Križan Danijela Karoglan |
Ekonomska škola Imotski |
Ivana Kujundžić |
243 |
7. |
Viktorija Jazidžija Ivan Ivković Bruno Majić Filip Majić |
Gimnazija Dinka Šimunovića Sinj |
s. Natanaela Radinović
|
234 |
8. |
Vinka Pera Jakov Pera Marin Ljubica Karlo Marijan Matković |
Srednja škola Ivana Lucića Trogir |
Anita Vuletin |
229 |
9. |
Meri Jeličić Jelena Vetma Paula Varnica Viktorija Vujeva |
Srednja škola „Braća Radić“ Kaštel Štafilić |
Jelena Teklić |
220 |
10. |
Anamarija Obad Šimun Petrušić Lucija Rodin Jana Jerković |
Gimnazija "Metković" Metković |
Toni Trutin |
209 |
11. |
Nina Vukušić Dora Kaćunko Anđela Kaćunko Karla Pavić |
I. gimnazija Split |
Anita Vuletin Jerko Župa
|
188 |
12. |
Marin Kojundžić Marta Šimić Frano Kutleša Ana Poljak |
Franjevačka klasična gimnazija Sinj |
fra Antonio Mravak |
182 |
13. |
Filomena Javorčić Anamarija Markić Lucija Rajčić Ana Balajić |
II. gimnazija Split |
s. Dolores Brkić |
181 |
14. |
Mislav Mlikotić Luciana Bradarić Lucija Šodan Luka Mesić |
Srednja škola „Jure Kaštelan“ Omiš |
Stanko Stojić |
144 |
15. |
Ena Vujević Matea Prlić Ana Šimunović Ana Jurković |
Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića Ploče |
Hrvoje Vuica |
83 |