Duhovno majčinstvo

• Otkriti bogatstvo duhovnoga majčinstva i naglasiti važnost duhovne dimenzije majčinstva.
  • Analizirati važnost međugeneracijskog odgoja i ulogu baka u duhovnom razvoju djece.
  • Posvijestiti pomoć i potporu koju redovnice, koje žive duhovno majčinstvo, mogu pružiti majkama u razvoju duhovne dimenzije njihova majčinstva
Veličina: 224.78 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Dostojanstvo žene (od identiteta u Trojstvu do života u Crkvi)
  • otkriti na koji način žena u suvremenom svijetu može graditi svoj identitet i poslanje,
  • posvijestiti Marijinu ulogu u Crkvi kao Majke i žene,
  • oduševiti se Marijinim primjerom,
  • zalagati se da Marija bude uzor svim majkama u svakodnevnom životu
Doprinos žene Crkvi i društvu
  • posvijestiti dostojanstvo i ulogu žene u Crkvi i u društvu;
  • poticati na odgovornost prema vlastitom životu i davanju pozitivnog primjera;
  • nastojati uvijek u Blaženoj Djevici Mariji tražiti uzor, model i pomoć..

Lijep običaj da se o mrtvima govori “samo lijepo” potječe u stvari iz straha da će se osvetiti ako se o njima govori drukčije. U drevna vremena se vjerovalo da mrtvace smeta ako se o njima govori.

Kažu da je papa Franjo nakon što su ga izabrali u ožujku 2013. rekao kardinalima: “Neka Vam Bog oprosti za sve što ste učinili!”

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)