Prepreke – pps

Prepreke – pps

U starim vremenima kralj je odredio da se nasred ceste postavi veliki kamen. Sakrio se i promatrao hoće li netko pokušati maknuti kamen s ceste… Poučna priča za vjeronauk i slobodno vrijeme posložena u prezentaciju.

Veličina: 1.16 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Dvadeset dolara – pps o pravim vrijednostima

Dvadeset dolara – zanimljiva prezentacija o pravim vrijednostima

Lijepa prezentacija o vrijednostima, obogaćena glazbom.

Uključite zvučnike i uživajte!

Matematička lekcija o životu – pps

Zanimljiva prezentacija o učitelju koji je preko jednostavnog matematičkog zadatka ispričao jednu životnu lekciju.

Na školsku ploču napisao je 9 točnih zadataka, a prvi i najlakši napisao je krivo. Učenici su se smijali…

U Kraljevoj Sutjesci u Bosni mladi su stoljećima na blagdan sv. Josipa, 19. ožujka, tetovirali križ na tijelo kao simbol pripadnosti kršćanskoj vjeri. Običaj postoji od turskih osvajanja a prije šezdesetak godina se gotovo ugasio. Danas se križ može vidjeti na rukama starijih žena i na ponekoj mlađoj ruci.

– Gdje ćeš za Božić? – Na ponoćku u župnu crkvu.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)