Županijsko stručno vijeće srednjoškolskih vjeroučitelja

Prema naputku Zavoda za školstvo Republike Hrvatske od školske godine 2002./2003. formirana su stručna vijeća učitelja i nastavnika jednog predmeta ili jednog obrazovnog područja na županijskoj razini. Temeljna svrha stručnih vijeća je organizirano, redovito i aktivno okupljanje nastavnika jednog predmeta radi unaprjeđivanja odgojno-obrazovnog rada te stručno usavršavanje samih nastavnika promicanjem međusobne komunikacije. Svako stručno vijeće ima svoga voditelja, a škola u kojoj voditelj radi je ujedno i sjedište stručnog vijeća.

Na području Splitsko-makarske nadbiskupije stručno vijeće vjeroučitelja u srednjoj školi vodi vjeroučitelj savjetnik Nikola Milanović, a sjedište stručnog vijeća je u IV. gimnaziji "Marko Marulić" u Splitu.

Jedan talenat teži oko 30 kg, a u novozavjetno vrijeme je postojao i dvostruki talenat koji je težio oko 60 kilograma.

“Bože, daj mi mudrost da razumijem svoga šefa! Daj mi ljubavi da mu oprostim! Daj mi strpljenja da razumijem njegova djela! Ali dragi Bože nemoj mi dati snagu, jer ako mi daš snagu RAZBIT ĆU MU GLAVU!!!”

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)