Četvrti razred

II. S BOGOM NA PUTU
Ljubav prema Bogu i čovjeku
Što Bog očekuje od nas
Moje vrijeme je u Božjim rukama
Poštuj roditelje i čuvaj dar života
Ne ukradi i ne poželi tuđe stvari
Budi istinit u riječi i djelu!
III. GLASNICI BOŽJE BLIZINE I LJUBAVI
Približilo se spasenje Božje!
Raduj se, Marijo!
Posvuda je Betlehem
Ponavljanje
IV. ISUS JE SIN BOŽJI - SLUŠAJTE GA!
Isus u kući Oca nebeskoga
Ti si Sin moj, ljubljeni!
Isus - glasnik radosne vijesti
Isusu je važan čovjek
Ti si Krist - Pomazanik
V. NA ISUSOVU PUTU - SLIJEDIMO NJEGOVO DJELO
Slijedimo Isusove riječi i djela
Ići putem Kristova križa
Svjedočiti pobjedu usksnuloga Krista
VI. S KRISTOM U ZAJEDNIŠTVU CRKVE

Kristov Duh okuplja Crkvu
Crkva u šarenim bojama i licima
Moja župna zajednica i župna crkva
Ponavljanje

Ljudi su ubijali crne pijetle jer su vjerovali da se iz njih razvija zmaj ili bazilisk (biće iz bajke s pogledom koji ubija).

Na Havajima uzimaju drugi pokrivač. +18°C Dalmatinci, Talijani i Grci uključuju grijanje. +15°C Dalmatinci panično kupuju drugu jaknu od perja s kapuljačom. +10°C Dio životinja priprema se za zimski san. +5°C Dalmatinci masovno odlaze na bolovanje. 0°C Talijanski automobili ne mogu upaliti. -1°C Dah se jasno vidi, a Rusi jedu sladoled i piju hladno pivo. -10°C Francuski automobili ne mogu upaliti. -12°C Politicari počinju pričati o beskućnicima. -15°C Američki automobili ne mogu upaliti. -20°C Dah se može, ne samo vidjeti nego i čuti. -25°C Japanski automobili ne mogu upaliti. -29°C Njemački automobili ne mogu upaliti. -30°C Rusi zakopčavaju gornje gumbe na košuljama. -35°C Ni jedan normalni automobil ne može upaliti. -40°C Ruski automobil ne može upaliti. -50°C Mnogi stanovnici Helsinkija umiru od hladnoće. -60°C U Moskvi zakopčavaju kapute, navlače šubare i rukavice. -80°C Čak i odvjetnici zavlače ruke u vlastite džepove. -100°C Oceani su pokriveni višemetarskim ledom te izumire posljednja flora i fauna na zemlji. -120°C Alkohol se smrzava, a Rusi padaju u tešku depresiju. -273,15°C Takozvana “apsolutna nula” prekida kretanje elementarnih čestica u svakoj materiji. Sa smrznutim suzama na licu, zadnji preživjeli Rus posljednjom snagom liže okamenjeni grumen votke.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)