Potaknuti Riječju

Pjesme hrvatskih književnika kršćanskoga nadahnuća namijenjene su vjeroučiteljima kao dar i kao poticaj. Početkom svakoga mjeseca u školskoj godini ponudit će se lirska  pjesma, tematski prikladna vremenu u crkvenoj godini.

Lijepa riječ dar je sama po sebi. Pjesma je i riječ i dar, ali i više od toga. Osim što svaki čitatelj ili čitateljica nalazi u pjesmi ono što prepoznaje, nalazi i ono što odgoneta, uviđa, shvaća… što se dotiče najdubljega u osobi i što ga pomiče.

Pjesma nadilazi svaku riječ od koje je spjevana, a bez bilo koje od njih – nije potpuna. Ona je vanjski i nutarnji glas, odjekuje u nama i oko nas. Možemo ju darivati svima. Tako pjesmom bivamo pòtaknūti, a pjesmom i mi možemo potàknuti druge.

Nada Babić

Travanj
Svibanj
Lipanj

Najveća crkva na svijetu je Notre-Dame de la Paix. Nalazi se u Yamoussoukrou na Obali Bjelokosti. Dovršena je godine 1989.

Post je kad jedeš a polako gutaš. (učenik drugog razreda)

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)