O Riječi je riječ

biblijske kateheze u Župi Gospe od Otoka u Solinu

O Riječi je riječ – biblijske kateheze u župi projekt je Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije koji se održava u suradnji sa Župom Gospe od Otoka u Solinu.

Od 12. listopada 2022. godine u dvorani pastoralnog centra uz crkvu Svete obitelji u Solinu okupljat će se biblijska grupa koja će u molitveno-meditativnom ozračju zajedno čitati odabrane tekstove Svetoga pisma.

Budući da je liturgija povlašteno mjesto Riječi Božje i u svakom liturgijskom činu Crkve čita se Sveto pismo, odabir biblijskih tekstova slijedit će misna čitanja predstojeće nedjelje kako bi se što bolje pripravili za slavlje Dana Gospodnjeg.

Uz stručno teoretsko tumačenje biblijski tekstovi obrađivat će se i pomoću kreativnih metoda izražavanja koje pretpostavljaju aktivno sudjelovanje polaznika s ciljem da se stvori interakcija između biblijskoga teksta i svakodnevnog osobnog života.

Biblijske večeri održavat će se pod timskim vodstvom bibličara, teologa i vjeroučitelja. Tim predvodi doc. dr. sc. fra Domagoj Runje, bibličar s Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu, i prof. dr. sc. Jadranka Garmaz, pročelnica Katedre katehetike i religijske pedagogije, a članovi su mag. theol. Lidija Piskač, prof. vjeronauka Lucijan Kosor i mag. catech. Katarina Ivanović.

Ovdje objavljeni materijali, obogaćeni fotografijama fra Ante Vučkovića, stavljaju se na raspolaganje svima koji žele pokrenuti slične inicijative u svojim župnim zajednicama.

Katehetski ured

Moć molitve
 Molitveni stav

Fotografije:

Temelj obraćenja
Život s Bogom ne može se oduzeti
 Rad(os)no iščekivanje Kristova dolaska

Fotografije:

Život u Kristu - Svetkovina Krista Kralja

Život "kao u dane Noine"
Krštenje Duhom Svetim i ognjem
Kako prepoznati Krista
Događaj tumači Riječ
Jaganjac Božji
Poziv i zajednica
Blaženstva
Sol zemlje i svijetlo svijeta
Moć vjernosti
Svetost i savršenost
Kušnja
Na putu preobraženja
Žeđ i voda
Progledati Božjim očima
Vjera u život
Muka i navještaj Uskrsnuća

U svjetlu uskrsne svijeće

Osobno susresti Krista u zajednici
Na putu za Emaus

Pedesetnica

Michel Nostradamus postao je kršćanin u 9.-oj godini. Naime kada je on imao 9 godina roditelji su mu sa židovstva prešli na kršćanstvo.

– Perice, voliš li ići u školu?

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)