Životna filozofija – pps

Životna filozofija – pps

Zanimljiva misaona prezentacija o ljudima koji su nam važni u životu. Korisno za vjeronauk, ali i općenito za razmišljanje o stvarima koje povećavaju kvalitetu života.

Veličina: 701.32 KB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Najbogatiji čovjek u gradu – pps

Prezentacija o životnim vrijednostima.
Najbogatiji je onaj čovjek koji vjeruje u Boga i koji ima ljubavi za sve pa čak i za neprijatelje.

Izradila Tina Knezović – 7.d O.Š. Kman-Kocunar

Prijateljstvo, ne trebaš čekati – pps

Ne trebaš očekivati osmjeh kako bi postao ljubazan.
Ne trebaš očekivati da budeš voljen ako želiš voljeti.

Glumac Russell Crowe, dobitnik oscara za najboljeg glumca 2000-e godine, u filmu Gladijator gladijatora je glumio s pravim ožiljcima na licu koje je zadobio kad se njegov konj uplašio i zbacio ga za vrijeme snimanja.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)