Priča o obadu – pps

Priča o obadu – pps

Abraham Lincoln ispričao je svom prijatelju poučnu priču kako bi mu objasnio zašto ne želi smijeniti suradnika koji je dulje vrijeme remetio njegova nastojanja.

Veličina: 143.5 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Vjeruj u Boga i kad si u poteškoćama – pps

Kad previše trčeći osjetiš da padaš u procjep, sjeti se da uvijek imaš prijatelja spremnog da ti pomogne…

Zemljovidi i zmajevi – pps

Na starim zemljovidima crtani su zmajevi kao upozorenje za nova neistražena područja. I mi na svojim zemljovidima imamo zmajeve koji upozoravaju ali često i priječe poznanstva s ljudima.

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

Neki poduzetnik upitao svog župnika: Kome se trebam moliti da mi financijska dolazi rjeđe? – Najbolje sv. Bartulu! Njega su živog oderali, pa zna kako Vam je.

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)