Tužni klaun – pps

Tužni klaun – pps

Tužni klaun – priča za razmišljanje

Neki mlad čovjek došao je kod psihijatra i ovaj je otkrio veliku tjeskobu koja ga je mučila. Preporučio mu je posjet cirkusu, a posebno nastup glasovitog klauna koji je gostovao u gradu.

Veličina: 1.16 MB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Izbor – kratka priča za razmišljanje pps

Neki je čovjek teško podnosio životne nevolje te se potužio jednom mudrom čovjeku: “Ne mogu više! Život mi je postao nepodnošljiv.”

Čovjek uze šaku pepela, baci ga u čašu punu bistre vode koja je stajala na stolu i reče: “Ovo su patnje.” Voda u čaši se zamuti i pretvori u blato. …

Stuba više

Poučna priča o smislu životnih poteškoća.

Jednog je dana seljakov magarac pao u bunar.

Životinja je satima zapomagala dok je seljak pokušao dokučiti što učiniti.

Agori, štovatelji božice Kali, ženske manifestacije boga Šive, žive na krematorijima, meditiraju sjedeći na mrtvacima, jedu ljudsko meso, a ponekad čak i spolno opće sa mrtvacima. Smatraju da konzumiranjem droga i alkohola, te jedenjem zaista svega zadovoljavaju božicu. Velika većina ih nije dovoljno snažna za takav način štovanja pa poludi.

Vjernik priđe jednom svećeniku i upita: “Tražim savršenu župu u koju bi se mogao uključiti. Koju biste mi preporučili?” Svećenik ga tužno pogleda i reče: “To će biti teško. Jer kad se vi u nju uključite, prestati će biti savršena”.

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)