Živjeti s ružom – priča o molitvi u pps-u

Živjeti s ružom – priča o molitvi u pps-u

Kratka prezentacija o važnosti molitve i sakramenata u kršćanskom životu, o važnosti života s Isusom Kristom.

Veličina: 234.5 KB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Ljepota jednoga mrava – pps

Ljepota jednog mrava – prezentacija o ljepoti stvorenoga svijeta

Jednom zatvoreniku koji je godinama živio u samici jednog dana u ćeliju je ušao mrav. Nakon nekog vremena shvatio je da su bile potrebne godine izolacije kako bi uočio ljepotu jednog mrava.

Pjevati ili ne – pps

Kratko razmišljanje o zvanjima i talentima koje nam je Bog dao.
Ako želiš živjeti običnim životom - živi. To uopće nije loše. Ako ti je Bog dao neke druge darove upotrijebi ih.

Prema Dioklecijanovom ediktu o cijenama iz 301. (ulomci pronađeni u Aphrodisiasu u Turskoj) učitelj u osnovnoj školi imao je mjesečnu plaću po dječaku jednaku plaći zidara, stolara, tesara, kovača, pekara, vapnara, polagača kamenih pločnika, kolara, graditelja riječnih brodova, štukatera dnevno s prehranom.

– Gdje ćeš za Božić? – Na ponoćku u župnu crkvu.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)