Iz života pustinjskih otaca – pps

Iz života pustinjskih otaca – pps

Biti vedar, duhovit i radostan znači misliti na Boga i bližnjega.
Pustinjak je popravljao krov svoje ćelije a novak ga je promatrao. Kad je starcu to dodijalo upita ga: – Što gledaš? Želiš li naučiti kako se zabijaju čavli? – Ne, želim vidjeti što kaže pustinjak kad se čekićem udari po prstu.

I druge duhovitosti posložene u prezentaciju.

Veličina: 1.48 MB
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Kako živjeti sigurnije – pps

20% nesreća događa se u automobilu, 17% kod kuće, 14% nesreća događa se pješacima na ulicama a 0, 0001% smrtnih slučajeva događa se u crkvi a prilikom čitanja Biblije još i manje. Zbog sigurnosti idite u crkvu i čitajte Bibliju.

Krhotine – pps Bosmans

Kratka prezentacija o krhotinama života izrađena prema tekstu Phila Bosmansa.

U svijetu se godišnje za printanje potroši više od 50 MILIJUNA TONA papira. Recikliranjem jedne tone starog papira spašava se dvadesetak tridesetogodišnjih stabala, a troši se i 40% manje energije za proizvodnju novog papira.

– Zašto su Izraelci napravili zlatno tele na Sinaju? – Nisu imali novaca za zlatnu kravu.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)