Hrvatski sveci i blaženici – pps

Hrvatski sveci i blaženici – pps

Hrvatski sveci i blaženici – prezentacija za vjeronak za učenike prvih razreda osnovne škole.

Veličina: 2.1 MB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Sveci naši nebeski zaštitnici – pps za treći razred

Simboli i po nekoliko rečenica o svecima Katoličke crkve. Korisno za vjeronauk u trećem razredu osnovne škole. Učenje kroz igru.

Žličica – o pripravi za smrt pps

Jedna je starica zatražila da je pokopaju s malom žličicom u ruci. Objasnila je: “uvijek kad bih vidjela žličicu pored tanjura značilo je da stiže desert, pa želim da svi znaju kako mene upravo sada čeka ono najbolje.”

Martin Luther izvjesio je 31. listopada 1517. na vrata katedrale u Wittinbergu 95 teza o oprostima, dogmama i uređenju crkve. Zanimljivo je da ovaj događaj u svojim djelima ne spominje ni jednom jedinom riječju.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)