Isusovi učenici – pps prezentacija za vjeronauk

Isusovi učenici – pps prezentacija za vjeronauk

Prezentacija o dvanaestorici Isusovih apostola i kratki osvrt na ostale Isusove učenike. Korisno osobito u petom razredu osnovne škole.

- poslala Snježana Majdandžić-Gladić

Veličina: 2.28 MB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Najljepša katedrala za Isusa – prezentacija za vjeronauk

Daj, Bože, da cijeli ljudski rod postale veličanstvena katedrala Tvoga Sina Isusa, jer Isusu je najljepše svetište srce ljudsko.

Slika Čudotvorne Gospe Sinjske, rad nepoznatog venecijanskog majstora iz 15. st. štovala se 150 g. u Rami u Bosni. U Sinj je prenesena 28 godina prije čudesnog oslobođenja od Turaka tj. 1687. godine.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)