Križni put “Stala plačuć” – pps prezentacija

Križni put “Stala plačuć” – pps prezentacija

Stala plačuć tužna mati, gledala je kako pati sin joj na križ uzdignut.
Dušom njenom izranjenom….
Prezentaciju križnoga puta posložila učenica 6. razreda osnovne škole.

Veličina: 704 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Moj Kralj – prezentacija

Suđenje pred Pilatom prema Ivanovu evanđelju popraćeno slikama iz filma i razmišljanjima autora prezentacije.

Isus umire na križu – pps prezentacija

Prezentacija za vjeronauk u nižim razredima osnovne škole “Isus umire na križu”.

Slike križnoga puta prilagođene su djeci. Prezentacija je obogaćena s nekoliko zadataka.

Kad bi se posložile sve knjige koje pišu protiv Biblije nastala bi gomila veća od katedrale u Kolnu.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)