Napredak - kratka priča Ferrero Novo!

posjet_razgovorKad je moja baka posjećivala svoju majku, trebala su joj tri dana.

Jedan se dan vozila u zaprežnim kolima, jedan je dan provela u razgovoru pretresajući novosti iz vrta i kuhinje, a treći je trošila na povratak.

Kad je moja majka posjećivala svoju majku, trebala su joj dva dana.

Putovala je vlakom, i ako su veze bile dobre, stizala je uvečer istoga dana. Ispričale su se o svemu i svačemu, a sutradan se vraćala kući.

Kad ja posjećujem svoju majku, treba mi pola sata.

Dođem na deset minuta, i jer djeci postaje dosadno, a i kasnim na tržnicu – odlazim.

Koliko vremena će trebati mojoj kćerki kad bude mene posjećivala?

Bruno Ferrero

Ažurirano: 11. 12. 2019.

Velika bačva u kraljevstvu Grožđezemska

Bio je vladar malene zemlje po imenu Grožđezemska. Njegovo je kraljevstvo bilo puno vinograda i svi su se njegovi podanici bavili proizvodnjom vina.

Kako se riješiti psovke?

Potužio se jedan mladić svećeniku da se nikako ne može riješti ružne navike psovanje. Svećenik ga upita: Želiš li ti to zaista?

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Na vjenčanju. – Pristaje li mladoženja promijeniti status u oženjen? – Da. Pristaje li mlada promijeniti status veze u udata? – Da. Molim kumove da lajkaju.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)