Mostovi - razmišljanje Novo!

most-ilustracija-zajednistvoGospodine, želio bih steći hrabrost da gradim mostove između mene i onih koje ne uspijevam i ne znam razumjeti, koji mi ne vjeruju ili me iznevjeriše; između mene i onih s kojima sam u sukobu.

Mostove između moga i njihova kruga, moje i njihove generacije, moga i njihova staleža.

Mostove do onih po strani, razočaranih, spletenih predrasudama, odmetnutih, podrugljivaca, protivnika.

Želio bih steći mostove gdje je to nepopularno, preko željeznih zavjesa straha i samoumišljenosti.

Molim te hrabrosti da gradim mostove!

Ernest Lange

Ažurirano: 11. 12. 2019.

Jedna greška na ženi

Bog je načinio ženu šestoga dana, radeći prekovremeno. Došao je anđeo i pitao ga: “Zašto trošiš tako puno vremena na nju?” I Bog odgovori: “Jesi li vidio što sam joj joj sve dao, specifikaciju prema kojoj ju oblikujem?" “Mora znati prati, ali ne smije biti od plastike.

Leptir i gusjenica

Bila jednom jedna gusjenica koja je puzala po zemlji. Bila je bijele boje sa zelenim točkicama na leđima. Nitko je nije volio, jer se govorilo da je ružna i odvratna. Jadna je gusjenica bila veoma tužna. Kad bi dopuzala na neku biljku, svi bi je insekti s prezirom gledati i izrugivali joj se.

Nakon smrti Heroda Velikoga Rimljani su na križ pribili 2000 ustanika.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)