Budni budite - priča o napasti Novo!

trozubac-ilustracijaDrevna legenda priča o tri vražićka koja su došla na zemlju napastovati ljude i odvući ih u propast. Prvi reče: Ja ću ljudima dokazivati da nema Boga. Sotona reče: Dokazivanjem ćeš malo koga pridobiti. Ljudi slute da Bog postoji. Skloni su u srcu vjerovati u Božju opstojnost. To im nikad nećeš iščupati iz srca. Drugi reče: Ja ću ljudima govoriti da nema pakla i da se ne moraju bojati kazne za svoje grijehe. Sotona reče: Mudri ljudi oduvijek znaju da pakao postoji i da svako zlodjelo povlači kaznu za sobom! Treći reče: Ja ću ljude uvjeriti kako se sve može odgoditi. Kako se sve što se ovdje i sada čini odlaže u vječnost da se na kraju i zaboravi. Ti si pravi! Primi se posla! zadovoljno će Sotona.

G. Wisenborn

Ažurirano: 30. 11. -0001.

Priča o istini

Priča koja pripada svim narodima: Neki mladić krenuo je u svijet tražiti Istinu. Tražio je preko sedam mora i preko sedam gora.

Pravi slijepac - poučna priča o pravim vrijednostima

Stara perzijska priča opisuje čovjeka koji je bio opsjednut mišlju: posjedovati zlato, imati sve postojeće zlato na ovom svijetu! Ta misao izjedala mu je um i srce. Nijedna druga nije mogla u njemu naći mjesta. Za nj nije postojalo ništa osim zlata.

Filipini su jedina Azijska zemlja u kojoj prevladavaju katolici. Od ukupno 84 milijuna filipinskog stanovništva više od 80% su katolici.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)