Svjedok 28 - 2021.

Svjedok 28 - 2021.

U 28. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Zdrav duh u zdravomu tijelu - Korelacija Katoličkog vjeronauka i Tjelesne i zdravstvene kulture
  • Bratstvo i socijalno prijateljstvo u nastavi vjeronauka - U svjetlu enciklike Fratelli tutti

Svjedok 27 - 2020.

U 27. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Korelacija Katoličkog vjeronauka i Povijesti
  • Isusove prispodobe kao model poučavanja

Prema Dioklecijanovom ediktu o cijenama iz 301. (ulomci pronađeni u Aphrodisiasu u Turskoj) učitelj u osnovnoj školi imao je mjesečnu plaću po dječaku jednaku plaći zidara, stolara, tesara, kovača, pekara, vapnara, polagača kamenih pločnika, kolara, graditelja riječnih brodova, štukatera dnevno s prehranom.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)