Sivo-kestenjasti vrapčić – pps

383 preuzimanja

Sivo-kestenjasti vrapčić – pps

Sivo-kestenjasti vrapčić – poučna priča o optimizmu

Bio jedan sivo-kestenjasti vrapčić koji se osjećao nesiguran jer su ga stalno mučila neka tjeskobna pitanja.

Dok je još bio u jajetu zabrinuto se pitao: Hoću li uspjeti probiti tako tvrdu ljusku? (…)

Veličina: 3.18 MB
Pregleda: 3874 Pregleda
Preuzimanje: 383 puta
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Slični dokumenti

Zadnje mjesto – pps o savjesti
Zadnje mjesto – pps o savjesti

Zadnje mjesto – pps o grijehu propusta

Pred paklom silan red osuđenika. Đavao, prisiljen reagirati, reče:
– Ostalo je samo jedno slobodno mjesto, i logično je da ga dobije najteži osuđenik. Đavao počne selekciju. Zapazi čovjeka koji se otimao i prosvjedovao: – Radi se o zabuni, meni ovdje nije mjesto!
– Sigurno si nešto učinio kad si ovamo poslan.

Nitko nije došao natrag – pps
Nitko nije došao natrag – pps

Nitko nije došao natrag – pps poučna priča o zagrobnom životu

Dvije ribe zaplivaše morem. Jedna reče: vidiš onoga slasnog crva? On je privezan za udicu koju drži čovjek. Kad je povuče završiti će tavi. Druga odgovori: ne vjerujem u takve bajke jer nitko nije došao natrag da nam to ispriča… Isto tako ni iz pakla nitko nije došao natrag ali mi znamo da pakao postoji.

Zanimljivosti

Festanjul tj. predstavnik grada u festi sv. Vlaha u Dubrovniku mora biti Hrvat rođen od Prevlake do Lastova, dobar vjernik i uzoran građanin.

Humor

– U svom životu slagala sam samo tri puta – hvali se jedna žena u društvu prijatelja. – Ovo je znači četvrti – odgovori netko od njih.

Poslovice

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)