Mali princ i pijanac – pps

Mali princ i pijanac – pps

Mali princ i pijanac – razmišljanje

– Pijem kako bih zaboravio da se sramim.
– Čega se sramiš?
– Sramim se jer pijem.

Veličina: 897.5 KB
Pregleda: 1989 Pregleda
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Četiri sina i kćer – pps

Četiri sina i kćer – poučna priča za razmišljanje

Jedan je bračni par odlučio da nikome neće otvarati vrata prvoga dana braka. Došli su njegovi roditelji i vrata su ostala zatvorena. Nakon nekoliko sati došli su njezini roditelji. Uprkos dogovoru žena je otvorila vrata. Muž na to nije rekao ništa…

O trećoj zapovijedi i ekumenizmu – pps prema priči Monaha Doroteja

Neki mladi Židov, strastveni igrač golfa, ne uspijeva se suzdržati te i subotom potajice odlazi na teren i igra. Mojsije se tuži Gospodinu: „Gospodine moj, gledaj onog Židova, igra golf subotom i krši tvoju treću zapovijed.“

Kratka anegdota o savjesti ispričana na duhovit način.

Glumac Russell Crowe, dobitnik oscara za najboljeg glumca 2000-e godine, u filmu Gladijator gladijatora je glumio s pravim ožiljcima na licu koje je zadobio kad se njegov konj uplašio i zbacio ga za vrijeme snimanja.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)