Što ljudi cijene – pps

Što ljudi cijene – pps

Bio jedan dobar i pobožan brahman koji je živio od milostinje. Jednoga dana padne mu na pamet: „Poći ću tražiti milostinju odjeven kao parija (siromah)“.
Toga dana nitko mu ništa nije udijelio. Nakon što se sljedećeg dana odijenuo po pravilima svoje kaste i dobio hranu i druge darove zahvalio je svojoj odjeći jer je shvatio da se ljudi u stvari klanjaju tkanini koju je odijenuo.

Veličina: 620.26 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Čovjek i novac – pps

Ako čovjek trči za novcem, zvaće ga pohlepnim,
ako ga pokuša zadržati, zvaće ga kapitalistom,
ako ga bezbrižno troši, zvaće ga rastrošnim,
ako ga nikad ne uspije steći, zvaće ga besposličarem…

Božje uho – pps

Zanimljiva poučna priča o diskriminaciji posložena u pps.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Idu dva studenta ulicom. – Hoćemo li na kavu ili na predavanje? – Bacimo novčić. Ako ostane u zraku idjemo na predavanje.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )