Odmori dušu 53 – pps

Odmori dušu 53 – pps

Ustrajnost će izbrisati privremene prepreke. Mašta nikad ne dovodi do razočaranja. Ako zametnemo svađu između prošlosti i sadašnjosti, vidjet ćemo da tako gubimo budućnost. Bog traži prijatelje i zahtjeva ljubav, a Đavao traži robove i zahtjeva pokornost.

I druge mudre izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 651.08 KB
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Laž – poslovice o laži – pps

“Lažljivac se uvijek odaje zaklinjanjem.”

“Lažovu ne vjeruj čak ni onda kad daje časnu riječ da laže.”

“Lopov počinje time što predstavlja da laž nalikuje istini, a završava time što istina nalikuje laži.”

“Svaki sporazum između istine i laži uvijek je na štetu istine.”

Odmori dušu 25 – pps

Ne možete imati bolje sutra ako stalno razmišljate o jučer.
Loše planiranje – to je druga riječ za pustolovinu.
Naša zavist uvijek traje duže od sreće onih kojima smo zavidjeli.
Pamćenje je vještina, a zaboravljanje umjetnost.
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Prema Dioklecijanovom ediktu o cijenama iz 301. (ulomci pronađeni u Aphrodisiasu u Turskoj) učitelj u osnovnoj školi imao je mjesečnu plaću po dječaku jednaku plaći zidara, stolara, tesara, kovača, pekara, vapnara, polagača kamenih pločnika, kolara, graditelja riječnih brodova, štukatera dnevno s prehranom.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)