Odmori dušu 20 – pps

Odmori dušu 20 – pps

Umor je najmekaniji jastuk. Nevolje nauče čovjeka šutjeti.
U znanosti sve počinje nečijim mrmljanjem “Hm…baš čudno”.
Neka se nitko ne hvali da nema neprijatelja, jer je to samo dokaz njegove bezvrijednosti.
Najveći problem u odgoju djeteta je što su roditelji amateri.
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 677 KB
Ažurirano: 30. 11. 2017.

Euzebijeva molitva – pps

Ne daj mi Bože da budem neprijatelj ni jednoga čovjeka, ali da budem prijatelj svega što je trajno i vječno. (…)

Drevna Euzebijeva molitva iz 1. stoljeća.

Odmori dušu 33 – pps prezentacija

Kad se odijevate, sjetite se tkalčeva truda; kad jedete, sjetite se seljakova truda.

Uči od jučer, živi danas, gledaj na sutra i odmaraj se popodne.

Ne možemo pomoći svima, ali svi mogu pomoći nekome.

I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Aja Sofija u Istambulu stoljećima je bila najveća kršćanska crkva na svijetu. Sagrađena je u 6. st., a godine 1453. je pretvorena u džamiju kojoj su dograđena 4 minareta.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)