Isus je oživio Lazara – pps

Isus je oživio Lazara – pps

Isus je pred brojnim svjedocima oživio Lazara iz Betanije. Kratka prezentacija korisna za vjeroučenike nižih razreda.

Veličina: 1.05 MB
Ažurirano: 07. 08. 2017.

Izlazak iz ropstva – ponavljanje gradiva

Ponavljanje gradiva o izlasku iz egipatskog ropstva kroz igru otkrivanja slika. Posebno korisno za vjeronauk u trećem i u šestom razredu osnovne škole.

Koja je tvoja isprika – pps

Koja je tvoja isprika? – razmišljanje posloženo u pps

Jakov je bio varalica, Petar je imao tešku narav, David je imao izvanbračnu aferu, Noa se znao napiti, Jona je bježao od Boga,
Pavao je bio ubojica, Gideon je bio nesiguran…

Razmišljanje o biblijskim osobama posloženo u zanimljivu prezentaciju.

U Oxfordu u Velikoj Britaniji izgrađeno je 65 crkava. Svaki od 39 koledža ima kapelicu. Oltar u koledžu Corpus Christi pripisuje se Rubensu.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)