Deset ekoloških zapovijedi – pps

Deset ekoloških zapovijedi – pps

Ja sam Gospodin Bog tvoj koji sam stvorio nebo i zemlju. Znaj da si ti moj suradnik u svemu: zato vodi brigu o zrak, vodi, zemlji, biljkama, i životinjama kao da su tvoje braća i sestre.
Usadi u srca svoje djece ljubav prema prirodi.

Veličina: 269.5 KB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Gospodin sunce pravde – psalam 19 (pps)

Devetnaesti psalam “Gospodin sunce pravde” posložen u prezentaciju. Korisno za uvodnu molitvu na satovima vjeronauka ili župne kateheze.

Pjesma brata sunca – sv. Franjo pps

Hvaljen budi Gospodine moj sa svim stvorenjima svojim, napose s bratom gospodinom suncem…

Ključeve crkve sv. groba u Jeruzlemu od 1246. godine čuvaju muslimani. Jedna muslimanska obitelj čuva ključeve, a druga ima pravo otvoriti vrata.

– Kako možemo pomoći čovjeku koji je progutao preko 20 tableta za spavanje? – pita liječnik studente na praksi. – Što hitnije mu pozvati svećenika – odgovori jedan.

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)