Oče daj mi Isusa – pps

Oče daj mi Isusa – pps

Kratka meditativna prezentacija obogaćena ikonama.

Veličina: 1.3 MB
Ažurirano: 01. 12. 2017.

Plimsollov znak – pps

Plimsollov znak – poučna priča

Poučna prezentacija koja podsjeća na potrebu odmora, opuštanja, duhovnosti i povezanosti.

Što tko vidi – pps

U sumrak se moglo vidjeti dvije osobe kako se grle. To su ljubavnici misli čovjek pokvarne mašte; prijatelji misli čovjek koji živi sam; trgovci koji su sklopili posao misli pohlepan čovjek. Kako je lijepo vidjeti kako se grle misli čovjek Božji.

Martin Luther izvjesio je 31. listopada 1517. na vrata katedrale u Wittinbergu 95 teza o oprostima, dogmama i uređenju crkve. Zanimljivo je da ovaj događaj u svojim djelima ne spominje ni jednom jedinom riječju.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)