Filozofija moga oca – pps

Filozofija moga oca – pps

Kratka poučna priča o životu i stvarima od kojih često pravimo velike probleme, a sve bi moglo biti ljepše i jednostavnije.

Veličina: 346.5 KB
Ažurirano: 09. 11. 2017.

Uspjeh – neuspjeh pps

Neuspjeh ne znači da nas je Bog napustio,
znači da Bog ima bolju ideju.

O trećoj zapovijedi i ekumenizmu – pps prema priči Monaha Doroteja

Neki mladi Židov, strastveni igrač golfa, ne uspijeva se suzdržati te i subotom potajice odlazi na teren i igra. Mojsije se tuži Gospodinu: „Gospodine moj, gledaj onog Židova, igra golf subotom i krši tvoju treću zapovijed.“

Kratka anegdota o savjesti ispričana na duhovit način.

Crkvu Uskrsnuća na mjestu Isusova groba u stijeni podigli su vjernici u 4. st. Današnju Crkvu Svetoga groba podigli su križari 1149. godine.

Majka prati goste do izlaznih vrata, a dijete trči za njom. Mama mu kaže: – Kako se kaže kad gosti odlaze? – Hvala Bogu! – dijete odgovori.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)