Srce – priča o optimizmu pps

Srce – priča o optimizmu pps

Kratka poučna prezentacija o snazi volje i važnosti optimizma u ljudskom životu.

Veličina: 425.5 KB
Pregleda: 1940 Pregleda
Ažurirano: 15. 11. 2017.

Zar nije smiješno – razmišljanje (pps)

Zar nije smiješno – razmišljanje pps

Zar nije smiješno kako nam 10 kn izgleda puno kada ih dajemo u crkvi,
a tako malo kada pođemo u trgovinu.

Zar nije smiješno kako nam izgleda dug jedan sat u molitvi pred Bogom.
A kako je kratko tih 60 minuta kada se igramo, gledamo TV, kartamo ili sjedimo u kafiću.

Kako nastaju predrasude – pps

“Dvije su stvari beskrajne: svemir i ljudska glupost, ali ja za ovo prvo više nisam siguran.” (Albert Einstein)

Uključite zvučnike!

Ispred ikone Marijina Navještenja na otoku Tinos u Grčkoj mora jednom u životu proći svaki Rom pravoslavne vjere. Glavnom ulicom do svetišta, 800 metara prolaze uglavnom na koljenima ili puzeći. Katolici ovo pravoslavno svetište nazivaju Egejskim Lurdesom.

Za vrijeme propovijedi, koja se poprilično otegla, župnik načas prekine govor uz ispriku: – Nadam se da mi nećete zamjeriti, zaboravio sam sat na stolu. Iz pozadine se čuje duboki muški glas: – Ne brinite, velečasni, u sakristiji imamo kalendar…

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)