Blaženije je davati nego primati – pps

Blaženije je davati nego primati – pps

Jedan se student htio našaliti s nekim seljakom ali ga je njegov profesor poučio da pomogne čovjeku umjesto da se izruguje s njegovom nevoljom.

Veličina: 656 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Obraćenje Kristu – pps

Jedan je ateist pitao svoga novoobraćenog prijatelja: Obratio si se Kristu. Koliko godina je živio, koliko propovijedi je izrekao, koliko…

Pustinjaci – pps Bruno Ferrero

Poučna priča Bruna Ferrera o važnosti kršćanske ljubavi i zajedništva.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Neki je svećenik šećući molio časoslov u dvorištu. Nenadano zapuše vjetar i okrene mu dvije-tri stranice časoslova. On sav zadovoljan reče: “Hvala ti, oče, nisam se usudio baš toliko”

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)