Ribiči – pps poučna priča o pouzdanju u Boga

Ribiči – pps poučna priča o pouzdanju u Boga

Kad je iskusni ribič upitao neiskusnog zašto velike ribe vraća u vodu, ovaj je odgovorio kako ima malu tavu. Često se i mi tako ponašamo u odnosu prema Bogu. Zato ne govori Bogu kako imaš velike probleme nego problemima kako imaš velikoga Boga.

Veličina: 549 KB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

U potrazi za pravdom – pps

Potraga za pravdom – pps priča za razmišljanje

Kratka priča koja potiče na razmišljanje o životu i smrti. Jednog se dana sokol obruši na skupinu malih ptića i učini pokolj. (…)

Pouka pustinjskog kamena – pps

Kratka poučna prezentacija o opasnosti od pohlepe.
Korisno za vjeronauk za katehezu o glavnim grijesima.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Obavijest na ulazu u crkvu: Dragi vjernici, Gospodin nam se obraća na razne načine. Ali sigurno vas neće zvati na mobitel. ZATO VAS LIJEPO MOLIM DA GA ISKLJUČITE PRIJE ULASKA!

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)