Uskrsna noć – pps

Uskrsna noć – pps

“Ovo je noć kad je Krist raskinuo okove smrti
i kao pobjednik od mrtvih ustao.
Jer ništa nam ne bi vrijedilo rođenje,
da nismo dobili otkupljenja.”

Veličina: 655 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Tajna praznoga groba – pps prezentacija za vjeronauk

Uskrsna prezentacija “Tajna praznoga groba” za vjeronauk u nižim razredima osnovne škole.

Prezentacija sadrži pripovijest o Isusovu uskrsnuću i nekoliko prigodnih zadataka za vjeronauk.

Ukazanje Tomi apostolu – pps

Isusovo ukazanje Tomi apostolu popraćeno simpatičnim sličicama. Korisno za učenike nižih razreda.

- poslao fra Ivan Marić

Židovi su Pilata tužili caru zato što je postavio zlatne grbove carstva na svoju palaču u Jeruzalemu što je vrijeđalo njihove vjerske osjećaje i Tiberije je naredio da se grbovi premjeste u Cezareju u kojoj je bilo glavno upraviteljevo sjedište.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)